آزمون، کارآموزی، صدور پروانه کارشناسی
ارسال شده توسط : admin   تاریخ :   بازدید : 69

ماده ۵۱- شورای عالی همه ساله طی یک نوبت آگهی که حداقل در دو روزنامه کثیرالانتشار کشور منتشر می شود تعداد کارشناسان مورد نیاز در رشته های مختلف را به تفکیک نیاز استان ها اعلان خواهد نمود .

تبصره ۱- شورای عالی قبل از انتشار آگهی نظرات ادارات کل دادگستری های استان ها و کانون ها را در مورد نیاز استان مربوط کسب و بر مبنای آن تصمیم مقتضی اتخاذ می نماید .

تبصره ۲- کانون ها می توانند آگهی منتشره از سوی شورای عالی در بخش مربوط به حوزه فعالیت خود را در یک روزنامه محلی نیز منتشر نمایند .

ماده ۵۲- داوطلبان درخواست پروانه کارشناسی باید تقاضای خود را با مشخصات زیر به دفتر کانون مربوط یا دفتر نمایندگی استان هایی که کانون کارشناسان در آن استان تشکیل داده است تسلیم نمایند :

الف – مشخصات کامل داوطلب .

ب – محل اقامت داوطلب برای ابلاغ اوراق .

ج – تصریح به نداشتن سوء پیشینه

د – تعهد به عدم اعتیاد به افیون و مواد مخدر .

ه – مدرک تحصیلی مورد نیاز و چنانچه دانشنامه از دانشگاههای خارج از کشور اخذ شده باشد ارائه تاییدیه از مرجع ذی صلاح .

و – رشته مورد درخواست پروانه کارشناسی .

ز – محل مورد درخواست برای کارشناسی .

ج- اعلام مورد درخواست برای کارشناسی .

ح – اعلام آدرس و مشخصات دو نفر معرف .

ط- گواهی از مراجع معتبر مورد قبول کانون ها مبنی برداشتن پنج سال سابقه کار تجربی در رشته مورد تقاضا بعد از اخذ مدرک تحصیلی لیسانس در رشته مورد تقاضا با توجه به بند (و ) ماده (۱۵) قانون و در مورد رشته هایی که دانشنامه لیسانس مربوط نداشته باشداخذ گواهی از مراجع معتبر مورد قبول کانون ها مبنی بر پانزده سال سابقه کار تجربی در رشته مورد تقاضا با داشتن مدرک کارشناسی یا بالاتر در هر رشته و در خصوص متقاضیان مشمول تبصره (۲) ماده (۱۵) قانون ارائه گواهی ده سال سابقه در امور ثبتی یا نقشه برداری ثبتی .

ماده ۵۳- به منظور انتخاب کارشناسان مورد نیاز از لحاظ علمی و تجربی و صلاحیت اولویت های اخلاقی و سایر موارد مقرر در ماده (۱۵) قانون ، در هر دوره آزمون شورای عالی کسانی را که در آزمون علمی و تجربی موفق و نصاب نمره قبولی کسب کرده اند به کمیسیون ماده (۱۳) قانون معرفی می نمایند .

ماده ۵۴- برگزاری آزمون به صورت کتبی و شفاهی خواهد بود و منابع سئوالات امتحانی عبارتست از منابع کتب دانشگاهی در رشته مربوط که با رعایت استانداردها و تجارب لازم مربوط که با رعایت استانداردها و تجارب لازم مربوط به هر رشته انتخاب و معرفی می گردد .

تبصره – موعد اعلام قبولی داوطلبان حداکثر ظرف دو ماه تاریخ اخذ آزمون می باشد .

ماده ۵۵- داوطلبان کارشناسی که جهت اخذ پروانه کارشناسی انتخاب می گردند موظفند ، دوره کارآموزی خود را زیر نظر کارشناس راهنما که از سوی کانون مربوط معرفی می گردد با موفقیت بگذارنند کارشناس راهنما هر سه ماه یک بار نظر خود را نسبت به کارآموز به کانون مربوط گزارش می نماید و در صورتی که نظر کارشناس راهنما نسبت به کارآموز منفی باشد دوره کارآموزی برای مدتی که لازم باشد اضافه می گردد .

تبصره – وظائف کارآموز عبارتست از انجام امور کارشناسی آموزشی و مطالعه قوانین و مقررات مربوط و شناخت وظائف کارشناسی که از سوی کارشناس راهنما به وی محول می گردد و موفقیت در کلاسهای آموزشی که از طرف کانون ها تشکیل می شود .

ماده ۵۶- دساورالعمل جزئیات طرح سئوالات آزمون ، نحوه برگزاری آزمون ، نصاب نمره قبولی ، مصاحبه علمی و تجربی ، کارآموزی و نظارت بر آن و همچنین مقررات رشته ها و گروههای کارشناسی و تشکیل نمایندگی کانون استان ها و شهرستان ، به وسیله شورای عالی تدوین تصویب و جهت اجراء به کانون ها ابلاغ می گردد .

دیدگاه شما

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید