دیدار رییس کل دادگستری با هیات مدیره جدید کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان
نویسنده : admin   تاریخ :   بازدید : 1125

 

 

 

 

 

 

تاکیدات رییس کل دادگستری به هیات مدیره جدید کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان:

🚨تفاوت فاحش در اظهارنظرهای کارشناسی غیرقابل قبول است

🔰سلامت و اتقان کار کارشناسی مبنایی است برای آراء قضائی

✅دانش کارشناسان رسمی باید بروز و متناسب با نیاز جامعه و مراجع قضائی باشد

👈رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: با توجه به تحولات سریعی که در علوم وفنون مختلف مختلف در جریان است معلومات و تجربیات کارشناسان رسمی دادگستری نیز ضرورتا بایستی روزآمد و متناسب با نیاز جامعه و مراجع قضائی باشد.
🔹یدالله موحد درنشست با هیات مدیره جدید کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان که در محل سالن شهید بهشتی دادگستری برگزار گردید،اظهار داشت:بروز شدن دانش کارشناسان محتاج اراده و سیاست گذاری وبرنامه ریزی هیات مدیره کانون کارشناسان رسمی در سطح ملی واستانی است هرچند درگذشته اقدامات مثبتی در این زمینه رخ داده اما باید با قوت استمرار یابد وتکمیل شود.

🚨تفاوت فاحش در اظهارنظرهای کارشناسی غیرقابل قبول است

🔹نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان تصریح کرد:تفاوت در اظهار نظرهای کارشناسی فاحش و در برخی موارد غیرقابل قبول وغیر منطقی است لذا انتظار می رود با تشکیل کمیته های تخصصی وهماهنگ سازی از این وضعیت پیشگیری شود و اختلافات به حداقل ممکن کاهش یابد.

🔰بهره گیری از فناوری های نوین اطلاعات و ارتباطات در حوزه کارشناسی ضرورت دارد

🔹وی با اشاره به اینکه بهره گیری از فناوری های نوین اطلاعات و ارتباطات در حوزه کارشناسی ضرورت دارد، اعلام کرد: کانون های کارشناسی نیز باید گام های موثر و هماهنگی با پیشرفت هایی که در قوه قضائیه در جریان است بردارند تا دچار عقب افتادگی در این حوزه نگردند.
🔹رییس شورای قضائی استان کرمان بیان کرد:معاونت آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان کرمان این آمادگی را دارد تاکانون کارشناسان استان را پشتیبانی ومساعدت نماید.

🔰سلامت و اتقان کار کارشناسی مبنایی است برای آراء قضائی

👈رییس دادگاه انتظامی کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان تاکید کرد:سلامت و اتقان کار کارشناسی که در بسیاری از موارد، مبنایی است برای آراء قضائی و نتیجتا اجرای عدالت از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است
🔹وی با اشاره به اینکه هرکدام از کارشناسان خود سرمایه های اجتماعی کشور هستند وصیانت از سرمایه های اجتماعی یک امر حیاتی است ،عنوان کرد:به تناسب اهمیت موضوع هیات مدیره کانون با همکاری دستگاه های مرتبط باید تدابیری اتخاذ نمایند تا از هرگونه انحراف وکجروی جلوگیری وبا مصونیت سازی کارشناسان سطح سلامت کارشناسان ونظریات کارشناسی را ارتقاء بخشید.
🔹این مقام ارشد قضائی استان ادامه داد:در موارد لازم که بحث حیثیت جامعه کارشناسی مطرح است برای دفاع از این جامعه خدوم نباید اغماض کرد وبا قاطعیت بایستی برخورد بعمل آید.

🔰فرآیند کارشناسی ها بایستی تعریف شده و استاندارد سازی گردد

🔹موحد گفت:نکته مهم این است با برگزاری جلسات مشترک وتبادل نظر وتمهیدات تلاش شود که فرآیند کارشناسی ها تعریف شده و استاندارد سازی گردد.
🔹وی در پایان بیان داشت:قرار کارشناسی که توسط قضات صادر گردد آنچنان جامع و روشن و مرتبط با موضوع دعوا باشد تا کارشناس سریع متوجه شده وبه روشنی بتواند اظهار نظر کند چون این قرار سنگ بنای کارشناسی است و اگر ابهام داشته باشد جریان کار با ابهام مواجه وزمانبر خواهد شد لذا ضرورت دارد با یک کار مشترک کلیه مراحل کارشناسی استاندارد سازی گردد تا با سرعت و دقت لازم پرونده به نتیجه عادلانه منتهی گردد.